ITSETEOSSA -tapahtuma 23.6-9.7.2015
ItseTeossa -tapahtuma järjestetään nyt viidettä kertaa Galleria Rongassa. Ideana on että kuvataiteilijat työskentelevät Tampereen alueella ja Galleria Rongassa tapahtuman aikana. Taiteilijat työskentelevät valitsemallaan kuvataiteen alueella/alueilla, he valitsevat myös vapaasti työskentelyajankohtansa.
Yleisö voi seurata työskentelyä sekä työskentelyn hedelmistä rakentuvaa näyttelyä Galleria Rongassa. Taiteilijat merkitsevät galleriassa esillä olevaan kalenteriin työskentelypaikkansa ja suurin piirtein myös työskentelyajan, näin yleisö voi halutessaan lähteä myös gallerian ulkopuolelle seuraamaan taiteilijoiden työskentelyä.
Tänä vuonna tapahtumaan voi ilmoittautua aloituspäivään saakka sähköpostitse valvoja.galleriaronga@gmail.com. Mukana ItseTeossa 2015 mm. Saara Forsell, Anja Härkönen, Minna Eloranta, Urpu-Elina Korhonen, Outi Kotala, Miina Laine, Kirsi Porrassalmi ja Joni Vilen.
Tapahtuman alkaessa 23.6 galleria on tyhjä, joten avajaiset pidetään 27.6!
TERVETULOA seuraamaan työskentelyä sekä näyttelyn edistymistä vaikka tapahtuman jokaisena päivänä!
Terveisin,
AvaraTaide ry ja tapahtuman taiteilijat
Galleria Ronga
Rongankatu 1 c 9
33100 Tampere
ti-su 12-18
p.0452681022
www.avarataide.fi
Kuvia: https://picasaweb.google.com/avarataide/ItseTeossa2015236972015
HUOM!
Avajaiset la 27.6 klo 14-16